Biorąc udział w Summer Camp być może pierwszy raz w życiu wejdziesz z liną w skałę pod okiem doświadczonych instruktorów. Poczujesz się pewniej wiedząc jak zdobyć pożywienie i zrobić posiłek z tego co znajdziesz na łonie natury. Poznasz bushcraftowe tricki, a także proste sposoby odnajdywania szlaku. Summer Camp to kilkanaście godzin solidnych warsztatów!

Warsztaty wspinaczkowe

Jura Krakowsko-Częstochowska jest mekką wspinania skałkowego w Polsce. Znajdziesz tu liczne skały wapienne o wysokości od kilku do kilkudziesięciu metrów. Różnorodność dróg wspinaczkowych i rozpiętość skali trudności w połączeniu z pięknem okolicy to tylko niektóre mocne strony Jury, warto więc tu zacząć swą przygodę w skałach. 

Partnerem merytorycznym szkolenia wspinaczkowego jest TRICAMP

Terenoznawstwo

Terenoznawstwo to podstawa jakichkolwiek aktywności w terenie. Podczas niebanalnego praktycznego spotkania z mapą i topografią poznasz odpowiedzi na pytanie czy utracenie kontroli nad mapą i zejście ze szlaku zawsze oznacza kłopoty? Jak obliczyć  tempo przemieszczania się? Czym różni się ten sam teren w innych warunkach pogodowych?

Partner merytoryczny szkolenia:

Dzika kuchnia

Warsztaty o dzikich roślinach jadalnych, których poszukamy w najbliższej okolicy, zbierzemy, a następnie ugotujemy z nich przepyszny posiłek na ognisku. Chwasty staną się dla nas źródłem pożywienia, lekarstwem, materiałem do użytecznych narzędzi leśnych. Spojrzymy na naturę w zupełni inny sposób, przypomnimy sobie, że karmi nas Ziemia, ale i nie z każdego miejsca możemy pozyskać bezcenne rośliny. Duża dawka zapomnianej i niepielęgnowanej wiedzy naszych babć.

Partnerem merytorycznym jest Dzika Droga

Bushcraft

Natura oferuje nam wiele korzyści. Od tych zdrowotnych z samego przebywania w niej, po praktyczne materiały, z których możemy wytworzyć narzędzia, zbudować schronienia, rozpalić ogień, kreatywnie poradzić sobie z usterką w naszych ekwipunku korzystając z tego co pod ręką. Poznamy ideę życia zgodnie z naturą, jej rytmem, wejdziemy w las z myślą, że jest naszym naturalnym środowiskiem i możemy świetnie współpracować ze sobą wyłącznie na zasadach szacunku. Podczas zajęć poznamy sposoby korzystania z lasu, tak by jak najmniej ingerować w jego życie, zbudujemy użyteczne narzędzie, które możemy wykorzystać podczas biwaku, nauczymy się krzesać ogień wyłącznie naturalnymi metodami.

Partnerem merytorycznym jest Dzika Droga

Dobór sprzętu turystycznego

Każde wyjście z domu, czy to na spacer dookoła domu czy dłuższy – w poprzek kraju wymaga odpowiedniego sprzętu. Co wybrać spośród masy propozycji i nowinek technicznych? Co polecają Ci którzy przetestowali różne jego wersje? Na szkoleniu dowiecie się zarówno szczegółów dotyczących sprzętu biwakowego do spakowania „na plecy”, jak i campingowego – tego wrzucanego do auta. Nie zabraknie tematów dziecięcych!

Partner merytoryczny szkolenia:

Zapisz się
Partnerzy