Goście Specjalni z minionych lat

Krzysztof Wielicki

Jeden z najwybitniejszych himalaistów. Wspinacz, alpinista, taternik, piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi. Robił to w pionierskim stylu. Na trzy z nich, w tym Mount Everest, wszedł zimą jako pierwszy. W 2018 roku wraz z Messnerem odebrał prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie sportu – Nagrodę Księżnej Asturii, popularnie nazywanej hiszpańskim noblem, a rok później w Lądku Zdroju – Złoty Czekan, czyli górskiego Oskara za całokształt dokonań. Na naszym obozie gościł w roku 2021.

Janek Mela

Swojego czasu zdobywca obu biegunów, dziś spełniający się tata trójki dzieci – gościł u nas w roku 2023. Byli u nas także Robb Maciąg, Krzysztof Lewicki z Dzikiej Drogi, Wojtek Kłapcia, Michał Król, …i wielu innych podróżników i podróżniczek!

Szkoleniowcy

Szkoła wspinania TRICAMP

Grupa instruktorów wspinania, instruktorzy wspinaczki skalnej PZA, członkowie Kadry Narodowej Alpinizmu PZA, twórcy organizacji „Integrowanie przez Wspinanie”, organizatorzy obozów, ekstremalnych mocnego w portaledgach.

Dzika Droga

Instruktorzy survivalu i bushcraftu których połączyła wspólna pasja, pragnienie poznawania życia lasu i czerpania jak najwięcej cennych nauk jakie daje Natura, korzystając z niej w sposób umiejętny i praktyczny. Ich pasję można nazwać bushcraftem, survivalem, ekologicznym stylem życia, czy jak kto woli. Lubią chodzić boso, wystawiać twarze do słońca i obserwować okolicę, oceniać czy dana roślina, kawałek drewna lub kamyk może nam się do czegoś przydać, słuchają życia lasu, którego starają się być integralną częścią.

Organizatorzy

Maciej GramackiGramol

Tworzy, współtworzy oraz rozwija imprezy i wydarzenia. W jego portfolio są między innymi Zimowe Biwaki Szkoleniowe ​WinterCamp ​i WinterCamp Family na Turbaczu, lokalne zawody z mapą ​Orientacja na Rakownię​, akcja charytatywna ​Projekt Bracia​, rodzinny wyjazd dookoła świata z trójką dzieci ​Family on Board​. Miłośnik przygód z mapą, ultramaratończyk górski, taternik, kajakarz.

Kasia Siekierzyńska

Ciągle w ruchu! Jeździ głównie rowerem, biega w półmaratonach i na biegówkach, wędruje po górach, podróżuje prywatnie i zawodowo. Związana z turystyką i eventami, trafiła do nas z ekipy WinterCampa.  Współorganizatorka i uczestniczka Pierwszej Kobiecej Zimowej Wyprawy Spitsbergen 2012, uczestniczka Rowerowego Jamboree z Polski do Japonii 2015 (etap VII przez Pamir), weszła między innymi na Kilimanjaro, Mont Blanc; instruktor turystyki rowerowej, pilot wypraw m.in. do Afryki Środkowo-Wschodniej i Południowej, prowadzi trekkingi w Indiach i Nepalu, zaangażowana w organizację Festiwalu Na Szagę, członek Drużyny Szpiku.

Dominika Dudziak

Specjalistka od social mediów, grafiki, filmów, zdjęć. Bez niej nie byłoby dokumentacji zdjęciowej, a o kolejnej imprezie nikt by się nie dowiedział bo nie byłoby materiałów. Życiowo wolny duch, który nie może usiedzieć na miejscu i wkręca się w nowe podróże i kolejne projekty. Wspiera nas także przy WinterCamp.

Zapisz się
Partnerzy